Tow Dolly / 2025 Master Tow Dolly (with Surge disc brakes)
Model: 2025 Master Tow Tilt-bed Tow Dolly (with brakes)
List Price: $2,200
Cash Price: $2,100.
Width: 8’6″
List Price: $2,200
Cash Price: $2,100.
Width: 8’6″
GVWR: 3,500 lbs.
Weight: 550lb
Axles: Single axle (3,500 lb. rating)
Condition: New
Length: 10′
Weight: 550lb
Axles: Single axle (3,500 lb. rating)
Condition: New
Length: 10′
Suspension: None
Tail: Tilt-bed for easy loading/unloading (no ramps needed)
Status: Available
Year: 2026
Tires: Aluminum wheels
Tail: Tilt-bed for easy loading/unloading (no ramps needed)
Status: Available
Year: 2026
Tires: Aluminum wheels
Premium Features:
- Tie-down straps
- LED lights
- Option for electric brakes
Border Trailer & Equipment
(520) 255-4314
Print this page
Tow Dolly
$2,750
Price
Quick Specs
| Location: | Sierra Vista, AZ |
| Stock Number: | 254702 |
| Trailer Type: | Tow Dolly |
| Length x Width: | 10' 120" x 8' 96" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 3500 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 3500 lbs |
| Length: | 10' 120" |
| Width: | 8' 96" |
Additional Information
| VIN: | 4DFBT1013SN154702 |
| Stock Number: | 254702 |
| Year: | 2025 |
| Make: | Master Tow |
| Model: | 2025 Master Tow Dolly (with Brakes) |



